Cu multumire adusa Domnului si cu multa bucurie va aduc la cunostinta, ca a fost cumparat terenul pentru ridicarea unui asezamant social si a unui centru pentru prevenirea avorturilor. Este un proiect personal, pe care cu ajutorul Bunului Dumnezeu sper sa il duc la bun-sfarsit. Terenul se afla in orasul Tismana, jud. Gorj si are o suprafata de 1,3 ha. Urmatorul pas ce urmeaza sa fie facut este realizarea proiectului constructiei.
![04 Camin de batrani si Centru pentru prevenirea avorturilor](https://parohia-landshut.de/parohia/wp-content/uploads/2017/09/04-1160x653.jpg)